JWE0648D15
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JWE0648D15
Manufacturer: XP Power In Stock 63 pcs
Datasheet: JWE0648D15
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
JWE06 (6W)
Features
OCP, SCP
Packaging
Tube
Efficiency
87%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
6W
Package / Case
16-DIP Module, 6 Leads
Number of Outputs
2
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
-15V
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
200mA, 200mA