JWE0624S24
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JWE0624S24
Manufacturer: XP Power In Stock 32 pcs
Datasheet: JWE0624S24
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 24V 6W $24
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
JWE06 (6W)
Features
OCP, SCP
Packaging
Tube
Efficiency
87%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
6W
Package / Case
16-DIP Module, 6 Leads
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
9V
Current - Output (Max)
250mA