JTK1524S15
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JTK1524S15
Manufacturer: XP Power In Stock 0 pcs
Datasheet: JTK1524S15
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 15V 15W $32.9
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
JTK (15W)
Features
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Packaging
Tube
Efficiency
89%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
15W
Package / Case
6-DIP Module
Control Features
Enable, Active High
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
1.6kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
9V
Current - Output (Max)
1A