JHM1005S15
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JHM1005S15
Manufacturer: XP Power In Stock 0 pcs
Datasheet: JHM1005S15
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 15V 10W $42.3
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
JHM (10W)
Features
OCP, OVP, SCP, UVLO
Packaging
Tube
Efficiency
85%
Part Status
Active
Applications
Medical
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
10W
Package / Case
24-DIP Module, 7 Leads
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.7mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
4kV
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max)
9V
Voltage - Input (Min)
4.5V
Current - Output (Max)
666mA