JHL0312S12
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
JHL0312S12
Manufacturer: XP Power In Stock 11 pcs
Datasheet: JHL0312S12
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 12V 3W $33
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
JHL (3W)
Features
OCP, OVP, SCP, UVLO
Packaging
Tube
Efficiency
79%
Part Status
Active
Applications
Medical
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
3W
Package / Case
24-DIP Module, 7 Leads
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
4kV
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max)
17V
Voltage - Input (Min)
10V
Current - Output (Max)
250mA