IK2412SA
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
IK2412SA
Manufacturer: XP Power In Stock 93 pcs
Datasheet: IK2412SA
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 12V 250MW $4.15
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
You May Also Be Interested In
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
IK (0.25W)
Features
Packaging
Tube
Efficiency
56%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
250mW
Package / Case
4-SIP Module
Size / Dimension
0.46" L x 0.24" W x 0.40" H (11.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Isolation
1kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
26.4V
Voltage - Input (Min)
21.6V
Current - Output (Max)
20.8mA