ICZ0912S12
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ICZ0912S12
Manufacturer: XP Power In Stock 60 pcs
Datasheet: ICZ0912S12
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER 12V 9W $24
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
ICZ (9W)
Features
Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Efficiency
88%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
9W
Package / Case
12-SIP Module, 6 Leads
Size / Dimension
0.86" L x 0.38" W x 0.44" H (21.8mm x 9.6mm x 11.2mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Isolation
1.6kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Input (Min)
9V
Current - Output (Max)
750mA