AHM85PS19
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AHM85PS19
Manufacturer: XP Power In Stock 0 pcs
Datasheet: AHM85PS19
Product Category: AC DC Desktop, Wall Adapters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 85W Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Form
Desktop (Class I)
Series
AHM85 (85W)
Weight
0.882 lb (400.07 g)
Approvals
CB, TUV, UL
Efficiency
Level V
Input Type
Cord (Sold Separately)
Cord Length
35.4" (0.9m)
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Applications
ITE (Commercial), Medical
Polarization
Power (Watts)
85W
Input Connector
IEC 320-C14
Region Utilized
International
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Size / Dimension
5.90" L x 2.52" W x 1.45" H (150.0mm x 64.0mm x 37.0mm)
Voltage - Output
19V
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Current - Output (Max)
4.47A
No Load Power Consumption
500mW (Max)