GA0402A100FEAAO34G
| Manufacturer: | Vishay / Vitramon |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | GA0402A100FEAAO34G | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAPACITOR CER 0402 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- GA
- Ratings
- AEC-Q200
- Features
- Epoxy Mountable
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±1%
- Lead Style
- Capacitance
- 10pF
- Part Status
- Last Time Buy
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Lead Spacing
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC, Epoxy
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Thickness (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C