TH3D106K025F0900
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
TH3D106K025F0900
Manufacturer: Vishay / Sprague In Stock 0 pcs
Datasheet: TH3D106K025F0900
Product Category: Tantalum Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP TANT 10UF 10% 25V 2917 $0.4
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Molded
Series
TANTAMOUNT®, TH3
Ratings
AEC-Q200
Features
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Capacitance
10µF
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated
25V
Lifetime @ Temp.
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code
D
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm