517D106M200CD6AE3
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
517D106M200CD6AE3
Manufacturer: Vishay / Sprague In Stock 0 pcs
Datasheet: 517D106M200CD6AE3
Product Category: Aluminum Electrolytic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL $0.38
Tolerance
±20%
Capacitance
10µF
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
200V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size
Ripple Current @ Low Frequency
80mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency
128mA @ 10kHz