517D106M025JA6AE3
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
517D106M025JA6AE3
Manufacturer: Vishay / Sprague In Stock 0 pcs
Datasheet: 517D106M025JA6AE3
Product Category: Aluminum Electrolytic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL $0.11
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
517D
Ratings
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Capacitance
10µF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Can
Voltage - Rated
25V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size
Ripple Current @ Low Frequency
39mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency
78mA @ 10kHz