299D104X0035AB1E3
Manufacturer: Vishay / Sprague In Stock 0 pcs
Datasheet: 299D104X0035AB1E3
Product Category: Tantalum Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP TANT 0.1UF 20% 35V RADIAL $0.38
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Conformal Coated
Series
TANTALEX®, 299D
Ratings
Features
General Purpose
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Capacitance
0.1µF
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial - 3 Leads
Voltage - Rated
35V
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.280" L x 0.190" W (7.10mm x 4.82mm)
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C