195D104X5020S2T
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
195D104X5020S2T
Manufacturer: Vishay / Sprague In Stock 0 pcs
Datasheet: 195D104X5020S2T
Product Category: Tantalum Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP TANT 0.1UF 5% 20V 1507 $0.77
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Conformal Coated
Series
TANTAMOUNT®, 195D
Features
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Capacitance
0.1µF
Part Status
Active
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Voltage - Rated
20V
Lifetime @ Temp.
Size / Dimension
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)
0.056" (1.42mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C