RWM04101000JR15E1
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RWM04101000JR15E1
Manufacturer: Vishay / Sfernice In Stock 15876 pcs
Datasheet: RWM04101000JR15E1
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES WIREWOUND 100 OHM 3W $1.11
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
RWM
Features
Flame Proof, Safety
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±5%
Resistance
100 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
3W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.472" L (5.50mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Temperature Coefficient
±75ppm/°C