K680J10C0GF53H5
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | K680J10C0GF53H5 | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 RADIAL | $0.03 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- Mono-Kap™ K
- Ratings
- Features
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Formed Leads
- Capacitance
- 68pF
- Part Status
- Active
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Thickness (Max)
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.100" (2.54mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C