K182J15C0GF53K2
Manufacturer: Vishay BC Components In Stock 0 pcs
Datasheet: K182J15C0GF53K2
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 RAD $0.08
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Mono-Kap™ K
Ratings
Features
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Capacitance
1800pF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Thickness (Max)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C