A154K20X7RF5TAA
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | A154K20X7RF5TAA | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 0.15UF 50V X7R AXIAL | $0.09 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- A
- Ratings
- Features
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Straight
- Capacitance
- 0.15µF
- Part Status
- Active
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Lead Spacing
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Axial
- Thickness (Max)
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C