FXUWB01.07.0100C
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
FXUWB01.07.0100C
Manufacturer: Taoglas Limited In Stock 0 pcs
Datasheet: FXUWB01.07.0100C
Product Category: RF Antennas Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Gain
3.5dBi, 4dBi, 4.5dBi
VSWR
2, 3
Series
Features
Cable - 100mm
Part Status
Active
Power - Max
10W
Return Loss
Termination
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Antenna Type
FlexPIFA
Applications
UWB
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Frequency Range
5.95GHz ~ 6.74GHz, 6.24GHz ~ 7.03GHz, 6.74GHz ~ 7.24GHz
Number of Bands
2
Ingress Protection
RF Family/Standard
Frequency (Center/Band)
6.49GHz, 6.99GHz