TST40L45CW C0G
| Manufacturer: | Taiwan Semiconductor Corporation |
In Stock 886 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | TST40L45CW C0G | ||
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE SCHOTTKY 45V 20A TO220AB | $1.48 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Series
- Packaging
- Tube
- Diode Type
- Schottky
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- TO-220-3
- Capacitance @ Vr, F
- Supplier Device Package
- TO-220AB
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500µA @ 45V
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 45V
- Current - Average Rectified (Io)
- 20A
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 590mV @ 20A