BZD17C100P M2G
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZD17C100P M2G
Manufacturer: Taiwan Semiconductor Corporation In Stock 0 pcs
Datasheet: BZD17C100P M2G
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 100V 800MW SUB SMA Inquiry
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±6%
Part Status
Active
Power - Max
800mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-219AB
Impedance (Max) (Zzt)
200 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package
Sub SMA
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
100V
Current - Reverse Leakage @ Vr
1µA @ 75V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.2V @ 200mA