2M150ZHB0G
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
2M150ZHB0G
Manufacturer: Taiwan Semiconductor Corporation In Stock 0 pcs
Datasheet: 2M150ZHB0G
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 150V 2W DO204AC Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Automotive, AEC-Q101
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Part Status
Active
Power - Max
2W
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Impedance (Max) (Zzt)
575 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package
DO-204AC (DO-15)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
150V
Current - Reverse Leakage @ Vr
500nA @ 114V