TFETBCJANF-25.000000
| Manufacturer: | Taitien |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | TFETBCJANF-25.000000 | ||
| Product Category: | Oscillators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ CMOS TH | $5.12 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- TCXO
- Output
- CMOS
- Series
- TF
- Ratings
- Function
- Frequency
- 25MHz
- Packaging
- Bulk
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Through Hole
- Base Resonator
- Crystal
- Package / Case
- 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
- Size / Dimension
- 0.803" L x 0.504" W (20.40mm x 12.80mm)
- Voltage - Supply
- 3.3V
- Frequency Stability
- ±1ppm
- Height - Seated (Max)
- 0.307" (7.80mm)
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C
- Current - Supply (Max)
- 20mA