TYEH1A336E55MTR
| Manufacturer: | TE Connectivity Passive Product |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | TYEH1A336E55MTR | ||
| Product Category: | Aluminum Electrolytic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD | $0.08 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- TYEH, Neohm
- Ratings
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Capacitance
- 33µF
- Part Status
- Active
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Polarization
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Voltage - Rated
- 10V
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.209" (5.30mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
- Ripple Current @ Low Frequency
- 31mA @ 120Hz