ZMS10015
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ZMS10015
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc. In Stock 3 pcs
Datasheet: ZMS10015
Product Category: AC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: AC/DC CONVERTER 15V 80W $55
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
You May Also Be Interested In
Product Parameter
Type
Open Frame
Series
ZMS100 (100W)
Features
Adjustable Output, Universal Input
Approvals
Efficiency
87%
Part Status
Not For New Designs
Applications
ITE (Commercial), Medical
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
80W (100W Forced Air)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.25" H (101.6mm x 50.8mm x 31.8mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Isolation
4kV
Minimum Load Required
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output (Max)
5.4A