AMK316AB7226KLHT
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | AMK316AB7226KLHT | ||
| Product Category: | Ceramic Capacitors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | CAP CER 22UF 4V X7R 1206 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- M
- Ratings
- AEC-Q200
- Features
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Capacitance
- 22µF
- Part Status
- Active
- Applications
- Automotive, SMPS Filtering
- Failure Rate
- Lead Spacing
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Voltage - Rated
- 4V
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C