ZV30K2220T122N
| Manufacturer: | Stackpole Electronics, Inc. |
In Stock 1979 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ZV30K2220T122N | ||
| Product Category: | TVS - Varistors, MOVs | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | VARISTOR 47V 12KA 2220 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Energy
- 12.2J
- Series
- Automotive, AEC-Q200
- Features
- Packaging
- Digi-ReelĀ®
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Current - Surge
- 12kA
- Maximum AC Volts
- 30V
- Maximum DC Volts
- 38V
- Number of Circuits
- 1
- Varistor Voltage (Max)
- 51.7V
- Varistor Voltage (Min)
- 42.3V
- Varistor Voltage (Typ)
- 47V