WCB15FB18K0
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
WCB15FB18K0
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: WCB15FB18K0
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES CERM WW 15W 18K OHM 1% $0.63
Tolerance
±1%
Resistance
18 kOhms
Power (Watts)
15W
Size / Dimension
1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Temperature Coefficient
±20ppm/°C