LVM5JB20L0
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LVM5JB20L0
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: LVM5JB20L0
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES CERAMIC 0.02 OHM 5W 5% VERT $0.62
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
LVM
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Resistance
20 mOhms
Composition
Metal Foil
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.520" L x 0.382" W (13.21mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)
1.047" (26.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C