GGV8R531
Manufacturer: Sprague Goodman In Stock 0 pcs
Datasheet: GGV8R531
Product Category: Trimmers, Variable Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP TRIMMER 0.8-8.5PF 1250V SMD $49.55
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
You May Also Be Interested In
Product Parameter
Series
PISTONCAP®
Features
Sealed
Q @ Freq
500 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Adjustment Type
Top
Voltage - Rated
1250V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
0.8 ~ 8.5pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.633" (16.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C