GFN36000
Manufacturer: Sprague Goodman In Stock 0 pcs
Datasheet: GFN36000
Product Category: Trimmers, Variable Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP TRIMMER 1-36PF 750V TH $38.63
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
You May Also Be Interested In
Product Parameter
Series
PISTONCAP®
Features
General Purpose
Q @ Freq
550 @ 20MHz
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
750V
Size / Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Capacitance Range
1 ~ 36pF
Dielectric Material
Glass
Height - Seated (Max)
0.656" (16.66mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C