LQ150X1LG96
| Manufacturer: | Sharp Microelectronics |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | LQ150X1LG96 | ||
| Description: | LCD TFT 15.0" 1024X768 XGA | $373.75 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- Dot Size
- Backlight
- LED - White
- Dot Pitch
- 0.30mm W x 0.30mm H
- Interface
- LVDS
- Dot Pixels
- 1024 x 768 (XGA)
- Part Status
- Active
- Touchscreen
- Display Mode
- Transmissive
- Display Type
- TFT - Color
- Viewing Area
- 304.10mm W x 228.10mm H
- Graphics Color
- Red, Green, Blue (RGB)
- Background Color
- Diagonal Screen Size
- 15" (381.00mm)