CDZT2R15B
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CDZT2R15B
Manufacturer: ROHM Semiconductor In Stock 0 pcs
Datasheet: CDZT2R15B
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 15V 100MW VMN2 $0.08
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±2%
Part Status
Not For New Designs
Power - Max
100mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-923
Impedance (Max) (Zzt)
42 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package
VMN2
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
15V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 11V