OA92AP-11-1WB
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
OA92AP-11-1WB
Manufacturer: Orion Fans In Stock 0 pcs
Datasheet: OA92AP-11-1WB
Product Category: AC Fans Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FAN AXIAL 92X26MM 115VAC WIRE $15.84
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
RPM
3000 RPM
Noise
30.0 dB
Width
26.00mm
Series
OA92
Weight
Air Flow
35.0 CFM (0.980m³/min)
Fan Type
Tubeaxial
Features
Approvals
cURus, TUV
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Bearing Type
Ball
Power (Watts)
13.00W
Voltage Range
80 ~ 130VAC
Static Pressure
0.200 in H2O (49.8 Pa)
Voltage - Rated
115VAC
Lifetime @ Temp.
60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Frame
Aluminum
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Ingress Protection
Current Rating (Amps)
Operating Temperature
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)