MVAB120-28
| Manufacturer: | Murata Power Solutions Inc. |
In Stock 26 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | MVAB120-28 | ||
| Product Category: | AC DC Converters | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | AC/DC CONVERTER 28V 75W | $73.68 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Open Frame
- Series
- MVAB120 (120W)
- Features
- PFC, Universal Input
- Approvals
- CB, CE, cURus, DEMKO
- Efficiency
- 90%
- Part Status
- Obsolete
- Applications
- ITE (Commercial)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Power (Watts)
- 75W (120W Forced Air)
- Voltage - Input
- 90 ~ 264 VAC
- Size / Dimension
- 4.00" L x 2.00" W x 1.35" H (101.6mm x 50.8mm x 34.3mm)
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Output 1
- 28V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Isolation
- 3kV
- Minimum Load Required
- Operating Temperature
- -10°C ~ 50°C
- Current - Output (Max)
- 4.29A