LQW2UAS39NF0CL
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LQW2UAS39NF0CL
Manufacturer: Murata Electronics In Stock 2000 pcs
Datasheet: LQW2UAS39NF0CL
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 39NH 1000MA NON-AUTO Inquiry
Series
LQW2
Ratings
Features
Q @ Freq
60 @ 350MHz
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Inductance
39nH
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.103" L x 0.096" W (2.62mm x 2.45mm)
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
1A
Height - Seated (Max)
0.080" (2.03mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
1008
Frequency - Self Resonant
1.5GHz
Inductance Frequency - Test
50MHz