LQW21HN1R8J00L
| Manufacturer: | Murata Electronics |
In Stock 412 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | LQW21HN1R8J00L | ||
| Product Category: | Fixed Inductors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | FIXED IND 1.8UH 80MA 5.85 OHM | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Wirewound
- Series
- LQW21
- Ratings
- Q @ Freq
- 35 @ 100MHz
- Packaging
- Digi-Reel®
- Shielding
- Unshielded
- Tolerance
- ±5%
- Inductance
- 1.8µH
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Material - Core
- Ferrite
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
- DC Resistance (DCR)
- 5.85Ohm Max
- Current - Saturation
- Current Rating (Amps)
- 80mA
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Supplier Device Package
- 0805 (2012 Metric)
- Frequency - Self Resonant
- 320MHz
- Inductance Frequency - Test
- 10MHz