G9232E12B-FSR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
G9232E12B-FSR
Manufacturer: Mechatronics Fan Group In Stock 0 pcs
Datasheet: G9232E12B-FSR
Product Category: DC Brushless Fans (BLDC) Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FAN AXIAL 92X32MM 12VDC $9.94
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
RPM
3600 RPM
Noise
38.0 dB(A)
Width
32.00mm
Series
G9232
Weight
0.335 lb (151.95 g)
Air Flow
60.0 CFM (1.68m³/min)
Fan Type
Tubeaxial
Features
Thermal Overload Protector (TOP)
Approvals
CE, cUL, TUV, UL
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Bearing Type
Ball
Voltage Range
Static Pressure
0.280 in H2O (69.7 Pa)
Voltage - Rated
12VDC
Material - Blade
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Frame
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Ingress Protection
Current Rating (Amps)
0.520A