G9225E12B-FGR-L24
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
G9225E12B-FGR-L24
Manufacturer: Mechatronics Fan Group In Stock 0 pcs
Datasheet: G9225E12B-FGR-L24
Product Category: DC Brushless Fans (BLDC) Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE $8.56
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
RPM
2800 RPM
Noise
30.0 dB(A)
Width
25.00mm
Series
G9225-G
Weight
0.218 lb (98.88 g)
Air Flow
57.0 CFM (1.60m³/min)
Fan Type
Tubeaxial
Features
Thermal Overload Protector (TOP)
Approvals
CE, cUL, TUV, UL
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Bearing Type
Ball
Voltage Range
Static Pressure
0.130 in H2O (32.4 Pa)
Voltage - Rated
12VDC
Lifetime @ Temp.
Material - Blade
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Frame
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Ingress Protection
Current Rating (Amps)
0.370A