UF28100H
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
UF28100H
Manufacturer: M/A-Com Technology Solutions In Stock 0 pcs
Datasheet: UF28100H
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - RF Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MOSFET 100W 28V 100-500MHZ $190.92
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Gain
10dB
Series
Frequency
100MHz ~ 500MHz
Packaging
Tray
Part Status
Active
Noise Figure
Current - Test
600mA
Package / Case
Power - Output
100W
Voltage - Test
28V
Transistor Type
N-Channel
Voltage - Rated
65V
Current Rating (Amps)
12A