GPS1575P
Manufacturer: Laird Technologies IAS In Stock 0 pcs
Datasheet: GPS1575P
Product Category: RF Antennas Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RF ANT 1.575GHZ DOME TNC PAN MT $70.05
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Gain
26dB
VSWR
Series
Features
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Return Loss
Termination
TNC
Antenna Type
Dome
Applications
Height (Max)
1.250" (31.75mm)
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range
Number of Bands
1
Ingress Protection
RF Family/Standard
Frequency (Center/Band)
1.575GHz