C335C102GAG5TA7301
Manufacturer: KEMET In Stock 0 pcs
Datasheet: C335C102GAG5TA7301
Product Category: Ceramic Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 RAD $0.55
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
GoldMax 300 Comm C0G
Ratings
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±2%
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Capacitance
1000pF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Thickness (Max)
Voltage - Rated
250V
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C