WR-80P-VF-N1
| Manufacturer: | JAE Electronics |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | WR-80P-VF-N1 | ||
| Description: | CONN PLUG 80POS SMD GOLD | $6.96 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Pitch
- 0.020" (0.50mm)
- Series
- WR
- Features
- Packaging
- Strip
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Connector Type
- Plug, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish
- Gold
- Number of Rows
- 2
- Height Above Board
- 0.118" (3.00mm)
- Number of Positions
- 80
- Mated Stacking Heights
- 4mm, 4.5mm, 7mm