WP9-P014VA1-R500
| Manufacturer: | JAE Electronics |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | WP9-P014VA1-R500 | ||
| Description: | CONN PLUG 14POS SMD GOLD | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Pitch
- 0.016" (0.40mm)
- Series
- WP9
- Features
- Solder Retention
- Packaging
- Digi-Reel®
- Part Status
- Discontinued at Digi-Key
- Mounting Type
- Surface Mount
- Connector Type
- Plug, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish
- Gold
- Number of Rows
- 2
- Height Above Board
- 0.026" (0.65mm)
- Number of Positions
- 14
- Mated Stacking Heights
- 0.8mm