WP27D-P050VA3-R15000
Manufacturer: JAE Electronics In Stock 19321 pcs
Datasheet: WP27D-P050VA3-R15000
Description: CONN PLUG 50POS SMD GOLD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Pitch
0.014" (0.35mm)
Series
WP27D
Features
Solder Retention
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Connector Type
Plug, Outer Shroud Contacts
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Height Above Board
0.022" (0.57mm)
Number of Positions
50
Mated Stacking Heights
0.7mm