WP27D-P034VA3-R15000
| Manufacturer: | JAE Electronics |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | WP27D-P034VA3-R15000 | ||
| Description: | CONN PLUG 34POS SMD GOLD | $0.71 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Pitch
- 0.014" (0.35mm)
- Series
- WP27D
- Features
- Solder Retention
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Connector Type
- Plug, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish
- Gold
- Number of Rows
- 2
- Height Above Board
- 0.022" (0.57mm)
- Number of Positions
- 34
- Mated Stacking Heights
- 0.7mm