WD2F144WB2R250
| Manufacturer: | JAE Electronics |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | WD2F144WB2R250 | ||
| Description: | CONN RCPT 144POS SMD GOLD | $7.92 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Pitch
- 0.020" (0.50mm)
- Series
- WD2
- Features
- Board Guide
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Connector Type
- Receptacle, Center Strip Contacts
- Contact Finish
- Gold
- Number of Rows
- 2
- Height Above Board
- 0.547" (13.89mm)
- Number of Positions
- 148 (144 + 4 Power)
- Mated Stacking Heights
- 20.2mm