IFS200V12PT4BOSA1
Manufacturer: Infineon Technologies In Stock 0 pcs
Datasheet: IFS200V12PT4BOSA1
Product Category: Transistors - IGBTs - Modules Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Input
Standard
Series
IGBT Type
Part Status
Not For New Designs
Configuration
Three Phase Inverter
Mounting Type
Chassis Mount
NTC Thermistor
Yes
Package / Case
Module
Operating Temperature
150°C (TJ)
Supplier Device Package
Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.15V @ 15V, 200A
Current - Collector (Ic) (Max)
200A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200V