D650N04TXPSA1
| Manufacturer: | Infineon Technologies |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | D650N04TXPSA1 | ||
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE GEN PURP 400V 650A | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Speed
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Series
- Packaging
- Bulk
- Diode Type
- Standard
- Part Status
- Obsolete
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Package / Case
- DO-200AA, A-PUK
- Capacitance @ Vr, F
- Supplier Device Package
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 20mA @ 400V
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 400V
- Current - Average Rectified (Io)
- 650A
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 180°C
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 950mV @ 450A