D2200N22TVFXPSA1
Manufacturer: Infineon Technologies In Stock 0 pcs
Datasheet: D2200N22TVFXPSA1
Product Category: Diodes - Rectifiers - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE GP 2200A BG-D7526K0-1 $225.22
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Series
Packaging
Tray
Diode Type
Standard
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
DO-200AC, K-PUK
Capacitance @ Vr, F
Supplier Device Package
BG-D7526K0-1
Current - Reverse Leakage @ Vr
150mA @ 2200V
Current - Average Rectified (Io)
2200A
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 160°C